Internetowa Giełda Towarowa NetBrokers jest największą w Polsce platformą skierowaną do firm działających na rynku rolno-spożywczym.  
 
 
wersja polska
wersja angielska
wersja rosyjska
 
Tabela ofert
 Kod firmy:
 ID:
 Hasło:
Wejście Rejestracja
   
 
  | O firmie | Cennik | Reklama | Informacje prasowe | Instrukcja obsługi | Kontakt | Charakterystyka Tabeli Ofert |
 
   
 
Miejsce na Twoją
reklamę
Miejsce na Twoją
reklamę
 
 
      Wyświetlanie wyników: 10 25 50 wszystkie                waluty online: [Bankier.pl]
 
 
 
    Dział Handlowy:  Gadu-Gadu 4997525 | wstecz | dalej | na dół | strona główna | administrator |     
 
 
Unia Europejska
  Wspólna Polityka Rolna
- Informacje ogólne
- Dopłaty bezpośrednie
- WPR na lata 2014-2020
- Płatności bezpośrednie

-

Handel zagraniczny
- Portal UE
   
Rynki towarowe
  Mięso
- Notowania
- Notowania rynków zagranicznych
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW: [ wieprzowina, wolowina, drób, baranina ]
  Zboże
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Pasze
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Owoce i warzywa
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Mleko
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Cukier
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Prognozy
- Ogólne,    Mięso
- Zboże,      Mleko
  Wykresy cen towarów
- Wykresy z tabeli NetBrokers
   
Wokół rynków
- Środki ochrony roślin [10]
- Pasze i dodatki [37]
- Przyprawy i osłonki [19]
- Maszyny i urządzenia [27]
- Usługi transportowe [74]
- Wędliny [14]
- Magazyny, chłodnie, itp. [44]
   
 
 
Opracowania
www.netb.pl
2008-02-25
Liniowy pomoże gospodarce

Wprowadzenie podatku liniowego jest możliwe w 2010 lub 2011 roku. Nowa stawka PIT może spaść do 17 procent, a trzy – cztery lata później CIT do 10 procent .

– Trwają jeszcze analizy, na pewno nie będzie to 19 ani 15 proc., raczej coś pomiędzy – zdradził „Rz” wysokiego szczebla urzędnik Ministerstwa Finansów. Jednocześnie utrzymana zostanie kwota wolna od podatku i ulga na dzieci.

Czasu na analizy jest mało, bo w niedzielę premier Tusk zamierza ogłosić precyzyjny kalendarz dojścia do podatku liniowego. Szef rządu zapewnił, że to nie jest fajerwerk, który ma Platformie przysporzyć popularności. „To rozwiązanie, które naraża każdą partię na ostry atak demagogów” – oznajmił w RMF FM.

Tak odległa data wprowadzenia zapowiadanego w kampanii wyborczej PO podatku liniowego – wówczas mówiono o 15 proc. – ma związek przede wszystkim z kadencją obecnego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Zapowiedział on, że jeśli ten pomysł się pojawi, zawetuje go. Jeżeli rząd zdecyduje się zgłosić odpowiedni projekt w 2010 lub 2011 roku, możliwe, że w Pałacu Prezydenckim gościć będzie już kto inny. Do tego czasu też Platforma planuje przekonać do tej formy podatku lewicę. Nie wiadomo też, jak odniesie się do niego PSL. Wczoraj wicepremier Waldemar Pawlak stwierdził tylko, że nie rozmawiał jeszcze na ten temat z premierem Tuskiem.

Szczegółów dotyczących kosztów wprowadzenia podatku liniowego nie zdradza na razie resort finansów. Na konferencji podsumowującej 100 dni rządu minister Jacek Rostowski zapewnił, że w pierwszej kolejności wprowadzone zostaną uchwalone już dwie stawki podatkowe na poziomie 18 i 32 proc. To spowoduje obniżenie wpływów budżetowych o 8,6 mld zł. – Skutki wprowadzenia podatku liniowego mogą być tylko pozytywne – stwierdził szef resortu finansów. – Zapewni on szybszy wzrost gospodarczy, spadek bezrobocia i w konsekwencji wyższe wpływy do budżetu.

Rostowski zdradził też, że jego resort pracuje nad obniżką podatku dochodowego dla firm. – Na koniec drugiej kadencji, jeśli taka będzie miała miejsce, CIT nie przekraczałby 10 proc. – powiedział minister. Wcześniej przedsiębiorcy mają się doczekać uproszczeń w płaceniu VAT – skrócenia czasu oczekiwania na jego zwrot ze 180 do 60 dni, wprowadzenia deklaracji kwartalnych i możliwości rozliczania podatku na papierze bez konieczności wpłacania do urzędów gotówki.

Razem ze zmianami w podatkach Rostowski obiecuje zreformować wydatki publiczne. Co roku ich udział w wydatkach ogółem malałby w tempie 0,6 – 0,8 proc. PKB, aby do 2011 spaść z obecnych 42,3 proc. PKB poniżej 40 proc. Reforma ma polegać na skrupulatnym śledzeniu wydatków poszczególnych resortów. – Skrócimy tworzenie budżetu o sześć tygodni – do dwóch miesięcy – wyjaśnił Rostowski. – Ministrowie, którzy podejmą reformy i będą deklarowali rozwój, dostaną więcej.

Jacek Rostowski odniósł się też do deklaracji szefa Klubu PO Zbigniewa Chlebowskiego w sprawie likwidacji tzw. podatku Belki. – Ja osobiście nie widzę powodu, dla którego mielibyśmy likwidować podatek od zysków kapitałowych – wyznał minister. – Gdyby do tego doszło, bogaci ludzie przestaliby w ogóle płacić podatki i to byłoby niesprawiedliwe. A chyba nikt nie uważa mnie za socjalistę?

Zapewnił jednak, że wszystkie inne opłaty – czyli ryczałt od przychodów z odsetek lub innych środków pieniężnych zgromadzonych na rachunku podatnika oraz od dochodu z tytułu udziału w funduszach kapitałowych – mogłyby być zniesione.

Szef resortu finansów przypomniał też pięć najważniejszych celów swojej pracy w ministerstwie. Zamierza trwale spełnić kryteria konwergencji, określić bezpośrednią i wiarygodną drogę wejścia do strefy euro, konsekwentnie realizować nowy program konwergencji oraz obniżyć poziom długu o 4 – 7 pkt proc. Chce też działać na rzecz rozwoju i zapewnienia bezpieczeństwa rynku kapitałowego.


Źródło: Rzeczpospolita

 
 
 
Tygodnik Finansowy
-Czy można zakazać uboju bez ogłuszania – czyli czy ustawę o ochronie zwierząt przyjęto na serio?
-Już od dziś obchody Światowego Dnia Jabłka
-Z natury rzeczy
-Rosselchoznadzor zakazuje importu pomidorów i papryki z dwóch regionów Białorusi
-Konopie na topie
-Pora na pomidora
-Komplikuje się sytuacja z ASF w Wielkopolsce. Duże stado zlikwidowane
-Ustawa o ochronie zwierząt
-ASF bez granic
-Polski rynek wina obronił się przed COVID-19 i nadal się nie podda
-Pomocy dla tuczu otwartego nie będzie
-Soja dookoła
-Bujne uprawy kukurydzy
-Białoruś prawie zakończyła zbiory zbóż


 
Archiwum
- Październik 2020
 
Archiwum roczne
2007
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2006
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2005
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2004
I IX X XI
XII - - -
 
 
    Dział Handlowy:  Gadu-Gadu 4997525 | wstecz | dalej | do góry | strona główna | administrator | 

   
 
 
E-mail: biuro@netb.pl,   Telefon: +48 12 687-55-00,  Faks: +48 12 395-32-76; +48 12 687-55-01.
 
  NetBrokers Sp. z o.o. dokładając wszelkich starań, aby informacje zamieszczone na poniższych stronach były kompletne i zgodne z prawdą, nie jest jednak w stanie zagwarantować ich poprawnosci i nie ponosi żadnej odpowiedzialnosci za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.