Internetowa Giełda Towarowa NetBrokers jest największą w Polsce platformą skierowaną do firm działających na rynku rolno-spożywczym.  
 
 
wersja polska
wersja angielska
wersja rosyjska
 
Tabela ofert
 Kod firmy:
 ID:
 Hasło:
Wejście Rejestracja
   
 
  | O firmie | Cennik | Reklama | Informacje prasowe | Instrukcja obsługi | Kontakt | Charakterystyka Tabeli Ofert |
 
   
 
Miejsce na Twoją
reklamę
Miejsce na Twoją
reklamę
 
 
      Wyświetlanie wyników: 10 25 50 wszystkie                waluty online: [Bankier.pl]
 
 
 
    Dział Handlowy:  Gadu-Gadu 4997525 | wstecz | dalej | na dół | strona główna | administrator |     
 
 
Unia Europejska
  Wspólna Polityka Rolna
- Informacje ogólne
- Dopłaty bezpośrednie
- WPR na lata 2014-2020
- Płatności bezpośrednie

-

Handel zagraniczny
- Portal UE
   
Rynki towarowe
  Mięso
- Notowania
- Notowania rynków zagranicznych
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW: [ wieprzowina, wolowina, drób, baranina ]
  Zboże
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Pasze
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Owoce i warzywa
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Mleko
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Cukier
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Prognozy
- Ogólne,    Mięso
- Zboże,      Mleko
  Wykresy cen towarów
- Wykresy z tabeli NetBrokers
   
Wokół rynków
- Środki ochrony roślin [10]
- Pasze i dodatki [37]
- Przyprawy i osłonki [19]
- Maszyny i urządzenia [27]
- Usługi transportowe [74]
- Wędliny [14]
- Magazyny, chłodnie, itp. [44]
   
 
 
Opracowania
www.netb.pl
2018-06-08
Organizacje rolnicze ostrzegają przed planami Komisji Europejskiej

W reakcji na wniosek Komisji w sprawie przyszłości rolnictwa i produkcji żywności, Copa i Cogeca ostrzegają przed planami, które mogą zachwiać dochodami rolników i apelują o prawdziwe uproszczenie zasad WPR. Trzeba upewnić się, że nie dojdzie do renacjonalizacji WPR, a także, że polityka ta będzie podparta silnym budżetem.

Przewodniczący Organizacji europejskich rolników Copa, Joachim Rukwied, powiedział, że dochody w sektorze rolnym stanowią 40% średnich zarobków w UE i zaapelował o utrzymanie budżetu WRP w wartościach rzeczywistych w kolejnym okresie programowania, by rolnicy i spółdzielnie mogli nadal dostarczać konsumentom wysokiej jakości żywność po przystępnej cenie.

- Cieszymy się, że posłowie do PE potępili wszelkie cięcia w budżecie rolnym UE i że domagają się więcej jasności co do liczb, jakimi dysponuje Komisja. Solidny budżet ma niesamowite znaczenie dla przyszłości rolnictwa i obszarów wiejskich. Chcemy silnej, konkurencyjnej i bardziej zrównoważonej WPR i europejskiego rolnictwa w przyszłości, ze wspólnymi i prostymi zasadami w całej UE. Jesteśmy przekonani, że nowy model realizacji nakreślony we wnioskach, nie doprowadzi do prawdziwego uproszczenia zasad dla rolników - powiedział przewodniczący Rukwied.

- Bardzo niepokoją nas skutki tych wniosków. Płatności bezpośrednie są najlepszym i najskuteczniejszym sposobem na stabilizację dochodów rolników, pozwalają im lepiej zarządzać ryzykiem związanym z przychodami, a jednak wnioski te je nadszarpują. Sprzeciwiamy się wszelkim pułapom i stopniowemu zmniejszaniu płatności zaproponowanym przez Komisję - podkreślił.

Ze względu na tragiczną sytuację finansową rolników, nie możemy się zgodzić na przeznaczenie tak znacznej części płatności bezpośrednich na cele związane ze zmianami klimatu w pierwszym filarze, gdyż doprowadzi to do dalszego spadku rentowności gospodarstw. Zrównoważoność ekonomiczna rolników ma podstawowe znaczenie dla ich większego zaangażowania w działania w zakresie środowiska i klimatu. „Nie jesteśmy w stanie pozwolić sobie na ucieczkę rolników z obszarów wiejskich i porzucanie gruntów, gdyż może to wywrzeć niesamowity, niekorzystny wpływ na różnorodność biologiczną. Niepokoi nas zwłaszcza sytuacja obszarów o szczególnych ograniczeniach naturalnych (ANC), które zostały wyłączone ze zobowiązań rolno-środowiskowo-klimatycznych” - podsumował.

Przewodniczący Cogeca, Thomas Magnusson, podkreślił znaczenie środków środowiskowych w WPR, które poprawiają zrównoważoność i różnorodność biologiczną. Zwrócił jednak uwagę na swoje obawy związane z praktycznością środków opartych na wynikach. „Wskaźniki oddziaływania na środowisko muszą uwzględnić czynniki zewnętrzne, takie jak zmiany klimatu czy presję wywieraną przez zwierzęta drapieżne. Nie możemy zgodzić się na przeniesienie działań biurokratycznych związanych z monitorowaniem na rolników i właścicieli lasów.
Fakt, że Komisja kładzie większy nacisk na orientację rynkową i konkurencyjność jest dobrą wiadomością. Uwzględnienie biogospodarki w konkretnych celach WPR również pomoże wypracować rozwiązania pozwalające rolnictwu i leśnictwu w jeszcze większym stopniu przyczynić się do osiągnięcia celów ONZ w zakresie zrównoważonego rozwoju na rok 2030, wypełnienia porozumienia paryskiego i przejścia na gospodarkę o bardziej zamkniętym obiegu i charakteryzującą się większą wydajnością zarządzania zasobami. Innowacje i inwestycje w technologie również w znacznym stopniu ułatwią to przejście, zwłaszcza w odniesieniu do poprawy wyników środowiskowych i klimatycznych tych sektorów. Nie możemy jednak zgodzić się na potencjalne wykorzystanie funduszy rozwoju obszarów wiejskich na sfinansowanie zintegrowanych strategicznych projektów przyrodniczych, jeśli część budżetu przeznaczona na program LIFE została podwojona - powiedział Magnusson.

- Wreszcie, konieczne jest utrzymanie w WPR systemu zachęcającego rolników do wstępowania do spółdzielni rolniczych, dzięki czemu ich pozycja w łańcuchu żywności może się poprawić - podkreślił.

Źródło: portalspożywczy.pl

 
 
 
Tygodnik Finansowy
-Giganci e-handlu w sądzie
-TVN: Reklamy przy „Kuchennych Rewolucjach” i „Masterchefie” najdroższe w cenniku
-Dane o Polakach na widelcu firm
-Prezydent Rosji poparł obniżkę VAT na owoce do 10 proc.
-Nowe kary za spanie w kabinie tira
-Premier: planujemy kolejne działania na rzecz gospodarki Polski Wschodniej
-Millenialsi kochają luksus
-Rząd przeznaczy 200 mln zł na stołówki szkolne
-RODO sposobem na telemarketerów. Wystarczy jeden wniosek i się odczepią
-Badanie: Dyrektorzy finansowi polskich firm wierzą w mocną koniunkturę biznesu i gospodarki
-Rusza V Wschodni Kongres Gospodarczy w Białymstoku
-KRUS: Umowa ubezpieczenia dzieci rolników od następstw nieszczęśliwych wypadków od 14 października
-Rolnicy pesymistyczni co do roku 2018. Tak negatywnych opinii nie było od 2015
-Badanie: Za zakupy online Polacy płacą najczęściej bezgotówkowo


 
Archiwum
- Październik 2018
 
Archiwum roczne
2007
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2006
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2005
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2004
I IX X XI
XII - - -
 
 
    Dział Handlowy:  Gadu-Gadu 4997525 | wstecz | dalej | do góry | strona główna | administrator | 

   
 
 
E-mail: biuro@netb.pl,   Telefon: +48 12 687-55-00,  Faks: +48 12 395-32-76; +48 12 687-55-01.
 
  NetBrokers Sp. z o.o. dokładając wszelkich starań, aby informacje zamieszczone na poniższych stronach były kompletne i zgodne z prawdą, nie jest jednak w stanie zagwarantować ich poprawnosci i nie ponosi żadnej odpowiedzialnosci za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.