Internetowa Giełda Towarowa NetBrokers jest największą w Polsce platformą skierowaną do firm działających na rynku rolno-spożywczym.  
 
 
wersja polska
wersja angielska
wersja rosyjska
 
Tabela ofert
 Kod firmy:
 ID:
 Hasło:
Wejście Rejestracja
   
 
  | O firmie | Cennik | Reklama | Informacje prasowe | Instrukcja obsługi | Kontakt | Charakterystyka Tabeli Ofert |
 
   
 
Miejsce na Twoją
reklamę
Miejsce na Twoją
reklamę
 
 
      Wyświetlanie wyników: 10 25 50 wszystkie                waluty online: [Bankier.pl]
 
 
 
    Dział Handlowy:  Gadu-Gadu 4997525 | wstecz | dalej | na dół | strona główna | administrator |     
 
 
Unia Europejska
  Wspólna Polityka Rolna
- Informacje ogólne
- Dopłaty bezpośrednie
- WPR na lata 2014-2020
- Płatności bezpośrednie

-

Handel zagraniczny
- Portal UE
   
Rynki towarowe
  Mięso
- Notowania
- Notowania rynków zagranicznych
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW: [ wieprzowina, wolowina, drób, baranina ]
  Zboże
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Pasze
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Owoce i warzywa
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Mleko
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Cukier
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Prognozy
- Ogólne,    Mięso
- Zboże,      Mleko
  Wykresy cen towarów
- Wykresy z tabeli NetBrokers
   
Wokół rynków
- Środki ochrony roślin [10]
- Pasze i dodatki [37]
- Przyprawy i osłonki [19]
- Maszyny i urządzenia [27]
- Usługi transportowe [74]
- Wędliny [14]
- Magazyny, chłodnie, itp. [44]
   
 
 
Opracowania
www.netb.pl
2018-06-08
15 zł netto - tyle oczekuje pracownik w usługach i produkcji

15 zł netto na godzinę to oczekiwane przez pracowników zarobki w sektorach usług i produkcji. W aglomeracjach pracodawcy muszą się z liczyć z oczekiwaniami płacowymi wyższymi o 50 proc. niż w mniejszych miastach. Nie pomogą Ukraińcy, którzy oczekują zarobków tylko minimalnie mniejszych.

W ramach Indeksu oczekiwań płacowych aplikacja Jobsquare przebadała 140 tys. pracowników z całej Polski. Badanie było oparte na deklaracjach oczekiwanych stawek osób zainteresowanych pracą w branżach niskowykwalifikowanych oraz tymczasowych (tzw. bluecollars) związanych głównie z sektorami usług i handlu, czyli branż w których pracodawcy borykają się z dużymi niedoborami rąk do pracy. Statystyki Indeksu pokazują wysokość wynagrodzenia, którego dziś oczekuje pracownik, i za które jest skłonny podjąć zatrudnienie.

Choć dane pochodzą z całego kraju, to dla lepszego zobrazowania trendów i rozpiętości oczekiwań płacowych w zestawieniu znalazło się siedem największych polskich aglomeracji oraz ponad 30 dużych i średnich miast. I tak w skali kraju oczekiwana stawka w prostych branżach wynosi dziś 15,05 złotego netto za godzinę pracy. – Tak duża próba pozwoliła nam stworzyć rodzaj zarobkowego indeksu dla branż i zawodów określanych mianem bluecollars. Dane uporządkowaliśmy w kilka kategorii - z uwzględnieniem podziału na miasta, wiek, płeć czy wykształcenie. Dla pracodawców to cenna wiedza, jak planować politykę płacową. Dla pracowników informacja czy ich oczekiwania płacowe są realne – tłumaczy Marcin Fiedziukiewicz z Jobsquare.

Przyglądając się danym cząstkowym widać znaczną rozpiętość pomiędzy aglomeracjami a mniejszymi miastami. Różnice oczekiwań płacowych sięgają nawet 50 proc. W Warszawie pracownik chce na rękę 16,22 zł za godzinę. To najwyższe oczekiwania w całym kraju. Ale już w Radomiu na tych samych stanowiskach pracownicy są skłonni zadowolić się płacami rzędu 10,57 zł za godzinę. Podobnie jest w Zabrzu, Płocku czy Gnieźnie, gdzie oczekiwania płacowe skupiają się w okolicach 10 zł netto. 12 złotych muszą zapłacić pracodawcy np. w Białymstoku, Bielsku Białej, Bydgoszczy czy Rzeszowie.

Z kolei w aglomeracjach poza stolicą pracownik najwięcej oczekuje we Wrocławiu – 14,36 zł. Poznań, Kraków, Łódź, Trójmiasto tutaj oczekiwania są o złotówkę niższe i zamykają się w kwocie trochę powyżej 13 złotych netto. W Katowicach chętnych do pracy można znaleźć za 12,42 zł na godzinę. W Lublinie, Olsztynie czy Kielcach trzeba zapłacić 11 złotych.
Pracodawcy, którzy chcą uniknąć podnoszenia stawek nie mogą liczyć na pracowników z Ukrainy – Już od dłuższego czasu widzimy trend związany ze wzrostem oczekiwań płacowych pracowników zza wschodniej granicy. Pracownicy z Ukrainy są świadomi swojej wartości na rynku coraz mocniej zdominowanym przez pracownika – wyjaśnia Marcin Fiedziukiewicz. W Indeksie oczekiwań płacowych Jobsquare zestawiono oczekiwania pracowników z Polski z ich kolegami z Ukrainy. W skali całego kraju ta różnica wyniosła zaledwie 31 groszy. Oczekiwania pracowników z Ukrainy uplasowały się na poziomie 14,74 zł netto za godzinę. Poza Wrocławiem, gdzie statystyki wskazują na największy odsetek pracowników z Ukrainy, różnice oczekiwań płacowych na poziomie poszczególnych miast nie są zbyt wysokie. I tak w Warszawie pracownik z Ukrainy oczekuje wynagrodzenia w wysokości 15,60 zł (0,62 zł mniej niż Polacy). W pozostałych miastach aglomeracyjnych różnice nie przekraczają 0,5 złotego. Jedynie we Wrocławiu pracownik ze Wschodu zadowoli się stawką 12,85 zł, czyli o 1,5 zł niższą od swojego polskiego kolegi.

W badaniu sprawdzono różnicę oczekiwań ze względu na płeć, branżę i wykształcanie. Ten ostatni czynnik miał największy wpływ na oczekiwania płacowe. Różnica oczekiwań osób z wyższym wykształceniem 17,7 zł i podstawowym 12,5 zł wyniosła ponad 5 złotych. Nieco mniej istotny wpływ na oczekiwania płacowe ma płeć. Panie godzą się na pracę za mniej, czyli 13,3 złotego za godzinę. Mężczyzna będzie oczekiwał płacy na poziomie 15,7 zł. Z kolei w podziale na branże najwyższe oczekiwania płacowe mają sprzedawcy 15,7 zł, a najniższe pracownicy gastronomii 12,6 zł. To tylko przykłady, bo w badaniu ujętych został szereg branż od sprzedaży, gastronomii, praca fizycznej, praca produkcyjnej, prostych prac biurowych, pracy w logistyce i zawodów, jak: kierowca, kelner, kucharz, kasjer, pracownik fizyczny, pracownik produkcyjny.

Źródło: www.portalspozywczy.pl

 
 
 
Tygodnik Finansowy
-Giganci e-handlu w sądzie
-TVN: Reklamy przy „Kuchennych Rewolucjach” i „Masterchefie” najdroższe w cenniku
-Dane o Polakach na widelcu firm
-Prezydent Rosji poparł obniżkę VAT na owoce do 10 proc.
-Nowe kary za spanie w kabinie tira
-Premier: planujemy kolejne działania na rzecz gospodarki Polski Wschodniej
-Millenialsi kochają luksus
-Rząd przeznaczy 200 mln zł na stołówki szkolne
-RODO sposobem na telemarketerów. Wystarczy jeden wniosek i się odczepią
-Badanie: Dyrektorzy finansowi polskich firm wierzą w mocną koniunkturę biznesu i gospodarki
-Rusza V Wschodni Kongres Gospodarczy w Białymstoku
-KRUS: Umowa ubezpieczenia dzieci rolników od następstw nieszczęśliwych wypadków od 14 października
-Rolnicy pesymistyczni co do roku 2018. Tak negatywnych opinii nie było od 2015
-Badanie: Za zakupy online Polacy płacą najczęściej bezgotówkowo


 
Archiwum
- Październik 2018
 
Archiwum roczne
2007
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2006
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2005
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2004
I IX X XI
XII - - -
 
 
    Dział Handlowy:  Gadu-Gadu 4997525 | wstecz | dalej | do góry | strona główna | administrator | 

   
 
 
E-mail: biuro@netb.pl,   Telefon: +48 12 687-55-00,  Faks: +48 12 395-32-76; +48 12 687-55-01.
 
  NetBrokers Sp. z o.o. dokładając wszelkich starań, aby informacje zamieszczone na poniższych stronach były kompletne i zgodne z prawdą, nie jest jednak w stanie zagwarantować ich poprawnosci i nie ponosi żadnej odpowiedzialnosci za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.